Akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości
7 listopada w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji Święta Niepodległości, które obchodzimy co roku 11 listopada. Była to wyjątkowa lekcja historii i patriotyzmu, przypominająca wszystkim, jak ważne są wolność, miłość do Ojczyzny i pamięć o tych, którzy o nią walczyli.
Podczas akademii szkolny chórek zaprezentował piękne pieśni o tematyce patriotycznej – „Ogród bzu”, „Biegnij z nami”, „Posłuchaj” oraz „11 listopada”. Występ chóru szkolnego zachwycił publiczność nie tylko muzyką, ale także starannie przygotowaną oprawą wizualną. Uczennice były ubrane w kolorowe berety, które doskonale komponowały się z patriotycznym wystrojem sali.
Natomiast uczniowie z klasy 3a zaprezentowali piękny taniec z flagami do muzyki z serialu „Czas honoru”. Występ ten wzbudził wiele emocji i został nagrodzony gromkimi brawami. Podczas uroczystości recytowane były także wiersze o tematyce patriotycznej w wykonaniu uczniów z tej klasy, które wprowadziły wszystkich w podniosły, refleksyjny nastrój.
Na zakończenie akademii głos zabrał pan Dyrektor Marek Furman, który podkreślił, jak ważne jest to, że możemy dziś żyć w wolnym kraju i cieszyć się tym, że mamy własną Ojczyznę. Słowa pana Dyrektora były pięknym dopełnieniem całej uroczystości i przypomnieniem, jak cennym darem jest niepodległość. Uroczystość była pełna wzruszeń, radości i dumy z bycia Polakiem.
Serdecznie dziękujemy wszystkim nauczycielom i uczniom zaangażowanym w przygotowanie tego pięknego wydarzenia.
W tym uroczystym dniu cała społeczność szkolna wzięła także udział w ogólnopolskiej akcji „Szkoła do hymnu”, wspólnie odśpiewując o godzinie 11.11 „Mazurka Dąbrowskiego”. Po zakończeniu hymnu nastąpił piękny, symboliczny gest – wypuszczenie balonów z flagami Polski, które uniosły się w niebo jako znak naszej pamięci, wolności i miłości do Ojczyzny.
Był to wzruszający i radosny moment, który na długo pozostanie w naszej pamięci.